Mamos kambarėlis - tai vieta, kur mama turi laiko sau ir savo kūrybai, gali išgerti puodelį kavos, pabendrauti su kitomis mamomis ir pasidalinti patirtimi. Tai blogas mamoms apie mamas ir jų vaikučius, apie vaikų prekes ir žaislus, o taip pat apie įvairias prekes mamoms. Žodžiu, apie mamystę. Taip pat galite sekti mane facebooke, kur mane rasite Mamatest vardu :)
2017-08-25
Indų plovikliai. Kuo mes save "maitinam".
Nepriklausomai nuo to, ar jūs turite vaikų, indus plauname mes visi. Kilo mintis pasigilinti, kuo mes juos plaunam. Prekyboje mirga marga visokių pavadinimų ploviklių. Vieni labai pigūs ir super cheminiai, kiti šiek tiek brangesni ir mažiau chemizuoti, treti ekologiški ir sudaryti tik iš nepavojingų junginių. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad tie geresnieji, plauna šiek tiek prasčiau, mažiau putoja, užtat juos naudoti yra saugiau. Aišku, kai kurių kaina tokiu atveju kandžiojasi. Nekalbėsiu apie labai brangius ekologiškus ženklus, apžvelgiau tik populiariausius pireinamus bet kokiame prekybos centre ir tuos, kuriuos pati bandžiau.
FAIRY vienas žinomiausių ir populiariausių ploviklių, kurio reklamą kasdien matome per TV. Ploviklis iš tiesų labai putoja, plauna gerai, bet teko skaityti, kad net gerai jį išskalavus jo likučių visvien lieka ant indų ir mes juos tikrąja to žodžio prasme po truputį suvalgom. Paskaičius sudėtį darosi neskanu.
Nejojinės ir anijoninės aktyviosios paviršiaus medžiagos -Paviršiaus aktyvios medžiagos (PAM) yra junginiai, kurie sumažina skysčio paviršiaus įtempimą. PAM yra joninės (amfolitinės, katijoninės ir anijoninės) ir nejoninės. Na čia informacija labiau suprantama chemikams, bet maža ką 😆
Metilisotiazolinonas (methylisothiazolinone) yra konservantas, naudojamas kosmetikos priemonėse. Ši medžiaga yra veiksmingas biocidas, kuris saugo kosmetikos priemones nuo grybelių ir bakterijų. Dažniausiai ji sutinkama šampūnuose ir kremuose nuo saulės bei šlapiose servetėlėse, bet jos galima rasti ir kituose kosmetikos bei higienos produktuose. Tyrimai yra parodę, kad metilisotiazolinonas gali sukelti net Alzheimerį ar veikti neurotoksiškai, bet tik didelėmis dozėmis, todėl šio konservanto naudojimas yra griežtai ribojamas Europos Sąjungoje. Taip pat konservantas dirgina odą ir gali sukelti kontaktinį dermatitą.
Fenoksietanolis (phenoxyethanol) - populiarus konservantas, taip pat padeda fiksuoti kvepalus, veikia kaip repelentas, analgetikas. Fenoksietanolis yra naudojamas: įvairioms kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėms. Naudojamas ir kaip konservantas, ir kaip kvepalų sudedamoji dalis. Fenoksietanolio poveikis odai ir sveikatai: ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis. Na kažkaip tikrai nelabai norisi juo plauti indus. Kai gimė vaikelis nusprendžiau tokio stipraus chekikalo atsisakyti, nes nenorėjau viso šito gėrio "valgyti" ir perduoti jį vaikui. Dabar, kai sūnus paaugo ir jo infus irgi plaunu su plovikliu, renkuosi saugesnius arba apskritai plaunu su soda, kas tikrai kur kas pigiau ir pakankamai efektyvu.
PUR
Gal man jau reikia akinių, bet nematau ant pakuotės sudėties. Gal ne ten žiūriu? Esmė ta, kad prie naudojimo parašyta, kad dirgina akis. Kenkia vandens organizmas ir būtina naudoti apsaugines pirštines, akių bei veido apsaugos premones. Jūs rimtai? Ir šituo aš turiu plauti indus?
Niekam nepaslaptis, kad taip visas šitas "gėris"pateks ne tik į akis bet ir į skrandį. Kita vertus, jei kalbėti apie plovimo savybes, Pur kur kas prasčiau susitvarko. Jo reikia naudoti daugiau, todėl neapsimoka mažų mažiausiai finansiškai.
Probiotic linija man tikrai patinka. Jų kaina aukštesnė, bet sudėtis tikrai ne tokia tragiška.
Vėl tos pačios anijoninės ir nejojinės medžiagos, kurios kaip ir nieko baisaus. Glicerolis (kitaip glicerinas) ir provitaminas B5 (kitaip,
D-pantenolis), tirpus vandenyje. Jis efektyviai drėkina, turi priešuždegiminių, gydančių savybių, skatina ląstelių atsinaujinimo procesus, todėl dažnai naudojamas kosmetikoje . Viskad puiku. Tik va vėl metilisotiazolinonas, kuris dirgina odą ir metilchloroisotiazolinonas. Iš esmės saugiomis dozėmis nėra uždraustas. O dar čia yra D – limonenas – vienas iš labiausiai paplitusių tnatūralių junginių, randamų gamtoje. Stiprus antioksidantas. Na ir be abejo, tos stebuklingosios bakterijos. Net jei jų ten nėra, sudėtis viena griausių iš parduodamų ploviklių, nes mažiausiai konservantų ir jokių baisių priedų, bet rekomendacija vilktis "naro kostiumu ir skafandru" vistiek yra. Greičiausiai tai bendras nurodymas visoms buitinės chemijos priemonėms, kokios saugios jos bebūtų. Nėra visiškai chemiškai švarus, bet mano akimis žiūrint saugesnis ir neutralesnis. Mačiau internete labai daug nuomonių ir ginčų dėl pačių bakterijų veiksmingumo, neva kaip jos gali išlikti gyvybingos. Aš ne chemikė, nežinau. Ar jos būtinos irgi nesu tikra, bet man tikrai netrukdo jų egzistavimo faktas. Plauna gan neblogai. Jei kažko neatplaunu, užsipilu sodos. Gal tai išžudo visas tas gerąsias bakterijas, bet na užtat lėkštės blizga.
BALANCE. Rašo, kad be dažiklių, fosfatų ir alergenų. Vėl sutinku čia anijonines ir nejonines medžiagas, naujas žodis - amfoterinės medžiagos. Kas tai, nelabai aišku. Kiek teko skaityti, tiesiog kažkokios medžiagos, galinčios reaguoti ir su rūgštim ir su baze. Kaip pavyzdys pateikiamas vanduo, bet kas naudojama šiuo atveju, neaišku. Ir vėl keli jau anksčiau minėti konservantai, kurių raidžių kombinacija sunkiai ištariama. Kaip jau rašiau anksčiau, tie konservantai gali dirginti gleivinę, alergizuoti, bet jų vartojimas ES šalyse leidžiamas. Plauna irgi prasčiau nei "cheminės bombos", bet visai neblogai.
NEUTRAL ženklas tai ne tik indų plovikliai ir skalbimo priemonės. Bet ir visa serija vaikų kosmetikos priemonių (šampūnas, aliejus, drėgnos servetėlės). Drėgnos servetėlės man yra pačios pačiausios savo sudėtimi. Aišku yra ir dar geresnių, ekologiškų. Bet jei kalbėti apie kainos ir kokybės santykį - Neutral labai geras pasirinkimas. Apie jas jau rašiau. Na dabar apie indų ploviklį. Natrio laureto sulfatas (sodium laureth sulfate) - ingredientas, gaunamas iš etoksilinto laurilo alkoholio. Natrio laureto sulfatas yra naudojamas: kaip paviršiaus aktyvumo medžiaga, putodaris ir valiklis įvairiuose odos ir plaukų prausikliuose. Natrio laureto sulfato poveikis odai ir sveikatai: ingredientas dirgina odą, kemša poras ir gali pabloginti problematiškos odos būklę, nėra rekomenduojamas jautriai, sausai, pažeistai odai, rekomenduojama neviršyti 1 proc. koncentracijos kosmetikos gaminiuose. Natrio laureto sulfate gali pasitaikyti pavojingų priemaišų - etileno oksido ir 1,4 dioksano. Perspėjama, kad ingredientas sausina ir alina plaukus. Citrinos rūgštis turbūt pats paprasčiausias elementas visame sąraše. Kalio sorbatas (potassium sorbate) - saugus cheminis elementas, naudojamas net maiste kaip konservantas. Dar vienas cheminis komponentas dar žinomas, jei neklystu, kaip E262 ir naudojamas maiste kaip skonio stipriklis, šiuo atveju suriša kalkes ir minkština vandenį (sodium methyl glycine diacetate). Natrio citratas – citrinos rūgšties natrio druska . Na va tiek to neutralumo... tokia sudėtis nelabai džiugina, net Fairy chemijos sąrašas trumpesnis. Tik lieka neaišku, kuris sąrašas kenksmingesnis. Plauna irgi neblogai. Kas nudžiugino, kad Neutral svetainėje galima rasti visą jų gaminiuose naudojamų sudedamųjų sąrašą. Tik prie pavadinimų pateikiamos tik teigiamos savybės, apie alergines reakcijas ar kitokį pavojų nerašoma. Bet visada galima pasidomėti, jei yra aktualu.
Apibendrinus, skaitant sudėtį, reikia atkreipti dėmesį į eiliškumą. Pirmais numeriais pažymėti tie komponentai, kurių kiekis didžiausias, paskutiniais - mažiausias. Tai yra, jei visi neaiškūs žodžiai rašomi pirmi ir tik gale rasite kažką neutralaus ir naudingo, tai to kažko gero sudėtyje bus mažiausiai. Jei chemikalai sukišti į sąrašo galą, bent jau džiugina tai, kad jų kiekis yra mažas ir sąlyginai saugus.
Kas keisčiausia, kad labai pigūs cheminiai plovikliai lyg ir turėtų "išėsti" visus purvus, bet tokie apskritai neplauna nieko, būna net ir neputoja, jų reikia sunaudoti labai daug. Žodžiu, pinigų išmetimas į balą. Ekologiški ir sertifikuoti plovikliai kainuoja brangiau, bet plauna neblogai ir juos naudoti saugiau. Žodžiu kiekvieno teisė rinktis. Ir dar, ar pastebėjote, kad ant daugumos tokių ploviklių rašoma rekomendacija plauti ne po tekančiu vandeniu, o pasiruošti tirpalą. Taip sutaupysite vandens ( na jei nesinaudojat indaplove) ir greičiausiai indai išsiplaus geriau, mažiau sunaudosite ploviklio, nei pastoviai pilant jo ant kempinės.
Savo rašinėlį parengiau vadovaujantis savo patirtimi, wikipedijos žiniomis ir kosmetikos DNR vertinimais. Tikiuosi nors kiek buvo naudinga.
MamaTest
2017-08-21
TianDe. Toliau testuoju naujus produktus
Tiesą sakant, nei šie produktai nauji, nei ką. Daug kas jau išbandė juos ir liko patenkinti. Pagaliau ir mano eilė atėjo! Šį kartą kalbėsiu apie Tiande Muilo riešuto šampūną, silikoninį dantų šepetėlį ir pilingą su granatais.
Muilo riešuto pagrindu pagamintą šampūną net 99,9% sudaro natūralios medžiagos. Jame nėra sulfatų. Rekomenduojamas turintiems jautrią galvos odą ir žmonėms, kurie alergiški bet kokiai chemijai. Pagal aprašymą šampūnas švelniai išplauna plaukus, juos stiprina, turi antigrybelinį poveikį. Plaukai natūraliai blizga ir yra purūs. Tinka dažytiems ir pažeistiems plaukams. Galima naudoti kasdien. Palyginus su cheminiais šampūnais šis beveik neputoja, todėl tikrai norėjosi iš pradžių piltis jo daugiau, nes nu kas per šampūnas, kaip aš galvą išsiplausiu. Bet mano konsultantė perspėjo to nedaryti. Šampūno užtenka įprasto kiekio. Jį švelniai įmasažuojam į galvos odą ir paskirstom per visą plaukų ilgį. Galiausiai nuplaunam. Taip išsiplovus galvą visgi netikėjau, kad aš ją išsiploviau. Mes turbūt visi pripratę, kad visi plovikliai gausiai putoja ir tada jaučiamės užtikrinti, kad priemonė veikia. O čia jokių stiprių kvapų, splavų ir putų. Užtat kai išsidžiovinau plaukus supratau, jog šampūnas savo darbą atlieka puikiai! Plaukai buvo purūs, švelnūs. Gerai šukavosi, blizgėjo.
Šiaip mano galvos oda labai greitai riebaluojasi, jau po trijų dienų tenka plautis galvą. Kasdien neplaunu, nes kosmetologai to daryti nerekomenduoja. Per dažnas plovimas išplauna ne tik purvą ir riebalų perteklių, bet ir visus reikalingus maitinančius galvos odą riebalus, taip sausinama oda, pažeidžiamas natūralus Ph. Efektas po keturių dienų vis dar buvo jaučiamas. Tai yra, plaukai man nesulipo, vizualiai galva atrodė kaip ką tik išplauta. Plaukai blizgėjo. Pridedu foto po keturių dienų.
Vienintelis skirtumas nuo pirmos dienos - nebuvo tokio gaivos pojučio. Nes nu visgi pusė savaitės neplauta galva tikrai nekvepės visiška švara. Juk į plaukus kaip į sugertuką įsigeria visi aplinkos kvapai. Pvz., laužo kvapas, cigarečių dūmai, visos naudojamos purškiamos priemonės irgi palieka savo bėdsakus. Todėl vėl išsiploviau su muilo riešuto šampūnu savo plaukučius ir vėl viskas ok. Jokių alerginių reakcijų nepastebėjau. Minusas - aukšta kaina. Bet kai pagalvoji...jo užteks ilgam, produktas atrodo kokybiškas, todėl vienkartinė kiek brangesnė investicija manau atsipirks. Be to, naudosim visa šeima. Nors vyras pakraipė galvą gan skeptiškai, visgi išmėgino :)
Silikoninis dantų šepetėlis ProDental. Daiktas sakyčiau keistas. Bent jau analogų prekybos centruose matyti neteko. Palyginus su paprastais šereliais atrodo gan kietas.
Bet taip tik atrodo. Reikia prie jo priprasti. Kas tikrai patiko, kad su juo nekraujuoja dantenos. Rekomenduojama rinktis vidutinio minkštumo įprastą šepetėlį, nes kieti šereliai gali pažeisti ir emalį ir dantenas. Būna, kad net su minkštais šepetėliais dantenos kraujuoja. Naudojant šį tokio dalyko nepastebėjau. Šereliai neišskysta ir kruopščiai išvalo dantis, po savaitės naudojimo prie tariamo kietumo pripratau, gaunasi dar ir dantenų masažas. Naudosiu ir toliau, ir būtinai pasiklausiu savo odontologės, ar vaizdelis gerėja ar ne. (Mano dantys linkę į paradantozę, todėl labai svarbu tinkamai juos valyti). Šiaip man patinka ir nuoširdžiai tikiuosi gero efekto. Kas be ko, reikia juk ne tik šepetėlio, bet ir tinkančios pastos. Na šį reikalą man reguliuoja mano dantistė, todėl konkrečių rekomendacijų jums neturiu. O dar patiko, kad yra ir vaikiški šepetėliai minkštais silikoniniais šereliais, deja tinka tik nuo 6 metų, tai mano pipiras dar per mažas. Tik va įdomu pasidarė, o kas apsprendžia amžių nuo kada galima naudoti? Jei kas žinot, pakonsultuokit :)
Universalus pilingas Granatas. Na su pilingu viskas aišku - jo tikslas pašalinti negyvas odos ląsteles. Taip oda išvaloma ir paruošiama tolimesnėms grožio procedūroms. Nors jis universalus, manau labiausiai jis tiks veidui ir rankoms. Iš esmės galima naudoti ir visam kūnui, tik be abejo, tai ne šveitiklis. Jame nėra stambių grubių dalelių, todėl jis tikrai ne pats tinkamiausias variantas grubiai alkūnių ar pėdų odai. Tam siūlyčiau rinktis šveitiklį su druskomis. Bet Granatas patiko labai. Visų pirma, vizualiai matai kaip "nusirutulioja" odos nešvarumai ir gražiai byra į kriauklę, antra, mano odai jis tinka. Nebuvo jokių alerginių reakcijų, ir trečia - granatų ekstraktas yra labai gerai! Eterinis granatų aliejus turi regeneruojančių odą savybių, spartina net randų gyjimą. Tinka visiems odos tipams, bet labiausiai vystančiai brandžiai odai. Be to, šveitiklio sudėtyje radau ir šlapalo. Tai ideliai tinka man, nes mano oda sausa. Minusas - keli cheminiai komponentai. Tai yra, jis nėra natūralus produktas, bet jei jūsų oda nealergiška, tikrai tiks. Kaina visai padori, turint omeny, kad panašų šveitiklį ( beje irgi nenatūralų ir net ne ekologišką) man siūlė įsigyti kažkoks alia prabangus salonas už tikrai kosminę kainą. Kai konsultantė man pasakė, "kad tik jums pritaikysim nuolaidą ir šveitiklis jums tekainuos 50eu vietoj 80.... " aš tuoj pat supratau, kad man labai tiks ir Tiande, juolab, kad jau esu mėginus šį pilingą, tik kitos rūšies.
Taip kad, merginos, mamos, sesės, tetos, MOTERYS! Rinktis visada buvo ir bus iš ko, aš ne reklamuoju, tik aprašau, ką pati bandau. Man iš esmės viskas patiko, jei jūs jau bandėt ir turit savo nuomonę, pasidalinkit. Be to, visada yra alternatyvų, ir nebūtinai už 50eu "tik kaip jums". Man svarbu kainos ir kokybės santykis, todėl tikrai net nemėginsiu neaiškių produktų po eurą... nes tokiame produkte vargu ar tikrai bus vertingų medžiagų, kita vertus, produktas už kelias dešimtis eurų irgi negarantuoja geros sudėties. Todėl atidžiai skaitykit etiketes, žinokite, ko ieškote ir kokio rezultato norite bei klauskite jau išbandžiusių žmonių. Linkiu gerų atradimų!
MamaTest
2017-08-19
Dermoroleris. Ar verta pirkti ir į ką atkreipti dėmesį
Gal pasirodys keista, kodėl mamoms skirtame bloge daug rašau ne apie vaikų priemones ar žaislus, o apie kosmetiką. Bet pasigilinus...visai nekeista. Nes mamos yra pirmiausia moterys. O visos moterys nori būti gražios.
Jei yra galimybė tikrai rekomenduoju naudotis profesionalų paslaugomis, bet mes jau tokios, kad daug ką norim pasidaryti namie. Juk kasdienei odos priežiūrai kosmetologo net ir nereikia. Su kremais, serumais ir panašiais dalykais viskas kaip ir aišku. Atrandam priemones pagal savo odos tipą ir problemas.
O šiandien noriu pasidalinti patirtimi apie gan populiarų įrankį grožio procedūrose. Kalbu apie dermo arba mezo rolerį. Iš esmės šitas daiktas labai jau primena viduramžių kankinimo įrankį nei grožio procedūros priemonę.
Nepaisant savo spygliuotos išvaizdos visgi reklama teigia, kad jis padeda odai gražėti ir jaunėti. Veikimo principas paprastas. Smulkios adatėlės padaro daug mikro pažeidimų odoje. Smegenys gauna signalą, jog odą reikia "gydyti". Taip skatinama kolageno gamyba, oda atsinaujina. Kartu su papildomai naudojamais kremais ar serumais efektas tik gerėja, nes veikliosios medžiagos giliau patenka į odą.
Pažiūrėjus kaip ši procedūra atrodo grožio kabinete apima siaubas. Veidas būna tikrai kaip po kokio nudegimo. Visas raudonas, pažeista oda kraujuoja. Toks efektas aišku dingsta po kelių dienų ir oda ima regeneruotis. Profesionalai tikrai viską padarys saugiai ir patikimai. Veidas prieš procedūrą būna nuskausminamas, po procedūros tepami specialūs kremai, skatinantys odos gijimą. Įrankiai sterilūs ir panašiai.
Bet yra galimybė tokią procedūrą atlikti namuose. Ne viena užsienio grožio blogerė apie tai jau darė video reportažus, rodė, kaip teisingai naudotis prietaisu. Skirtumas tik toks, kad namie geriau veido nebadyti iki kraujų, nes namie jūs negalite garantuoti visiško sterilumo.
Merginos tiesiog pasidaro nestiprų adatinį masažą. Oda šiek tiek parausta ir be abejo jaučiasi silpnas skausmas. Greičiausiai efektas irgi nebus toks pats kaip grožio salone, bet kaip papildoma grožio procedūra - kodėl gi ne.
Svarbu tinkamai pasirinkti patį mezorolerį. Apie tai ir pakalbėsiu.
Prieš pirkdama savąjį labai ilgai rinkau informaciją, kokie jie būna ir kokio jo reikia. Pirmiausia, reikia patikimo gamintojo, tad siūlyčiau ieškoti profesionalių priemonių parduotuvėse. Ten konsultantė ir padės išsirinkti.
Antras dalykas - reikia žinoti, kam naudosite. Veidui ar kūnui. Ir kokią problemą spręsite.
Pagal aprašymą, mezoroleris gali padėti kovoti su raukšlėmis, akne, celiulitu, strijomis ir randais. Visa esmė - adatėlių ilgis.
Veidui pasirinkau 0,5 mm ilgio titano adatėles. To pilnai užtenka odos regeneracijai ir kovai su raukšlėmis. Būna ir dar trumpesnės. Kam naudojamos jos nežinau, nes mano manymu efektas ten bus minimalus. Bet jei oda labai jautri, turbūt verta rinktis trumpiausias.
Galima rinktis ir ilgesnes adatėles, tarkim 0,75 mm, bet jos neturėtų viršyti 1,5mm. Medžiagos irgi būna skirtingos: gali būti titanas, gali būti chirurginis plienas. Kaina irgi skirsis - nuo maždaug 9 eurų iki 50 ir gal net brangiau. Maniškiai - 0,5mm titaninis ir 2mm plieninis. Jų abiejų korpusas plastikinis. Supakuoti dėžutėse - bonkutėse kaip vitaminai, yra apsauginis "šalmas" galvutei.
Jei kovosite su celiulitu, strijomis ar randais, jau prireiks ilgesnių adatėlių. Tarkim šlaunų srityje oda storesnė nei veido, yra daugiau riebalų, todėl ir adalės trumpos jau netiks. 1,5 mm čia irgi tinka, bet jau galima naudoti ir 2mm. Yra ir dar ilgesnių, bet net patys gamintojai nerekomenduoja naudotis tokiais be specialisto priežiūros.
Pateikiu jums lenteles, kokio ilgio adatėlės kokiai problemai tinka.
Dabar apie patį naudojimą. Prieš kiekvieną procedūrą reikia rolerį dezinfekuoti. Apie 20 minučių palaikyti spirite ir duoti išdžiūti. Ar tinka dar kokia nors dezinfekavimo priemonė, nežinau, bet neturint spirito, galima pakeisti silpnesniu preparatu žaizdoms dezinfekuoti. Po procedūros dermorolerį vėl gi reikia dezinfekuoti ir nuplauti po karšto vandens srove, leisti nudžiūti ir supakuoti atgal į sandarią dėžutę.
Naudojant siūlau nedrąskyti odos iki kraujo, masažuoti veidą apie penkias minutes. Ne ilgiau. Jei pastebėsit, kad oda ne tik rausta bet ir ima atsirasti kraujo, nebedarykit. Jei nebijot ir galit garantuoti sterilumą, vistiek siūlyčiau pirmą kartą daryti procedūrą pas profesionalą ir pasiklausti, kaip teisingai masažuoti.
Aš dariau paprastą masažą sukant volelį pirmyn atgal, taip kaip daro profesionalai. Merginos blogerės daro įvairiai. Vienos taip kaip aš, kitos tik viena kryptimi, atitraukdamos nuo veido. Man toks būdas pasirodė prastesnis, nes kiekvieną sykį atitraukus reikia vėl pridėti adatas prie veido, ir gaunasi toks kaip adatinis smūgis odai, vietoj tolygaus badymo. Čia aš visa tokia graži po procedūros. Gal apšvietimas nelabai, bet oda raudona, dilgčioja. Specialiai dariau prieš miegą, kad oda pailsėtų ir nereikėtų visai raudonai bėgti į gatvę. Tarp kitko, po procedūros nerekomenduojama toninis kremas, visokie dažai ir makiažai, reikėtų vengti saulės ir būtinai naudoti kremą su saulės filtrais.
Beje, svarbu ir teisingas spaudimas. Vėl gi pridedu foto, kaip teisingai laikyti instrumentą, kad spaudimas būtų optimalus - ne per didelis ir ne per "lengvas".
Po procedūros visgi dezinfekavau ir veido odą, tuo pačiu spiritu. O ant viršaus naudojau hialurono serumą iš Manilla.lt (apie jį kalbėsiu atskirai).
Veido raudonumas po paros visiškai išnyko. Be abejo, jokio super efekto ir penkiolikmetės odos po pirmojo bandymo aš nesulaukiau.
Bet čia ir yra kėblumas.
Procedūros negalima daryti dažnai. Vėl gi pateikiu jums lentelę kaip dažnai galima naudoti priemonę tiek veidui tiek kūnui pagal pasirinktą adatėlių ilgį.
Viskas iš esmės priklauso nuo jūsų odos tipo ir jautrumo. Jei kažką praleidau, arba yra kažkokių netiklsumų, o gal pačios turite patirties su dermoroleriais, labai lauksiu komentarų. Man kol kas jokio įspūdžio nepaliko. Na, tik kad po procedūros lauk išlindo visokie spuogeliai, kas manau yra gerai. Kaip sakė mano sūnelis "kaka" lenda lauk 😂
MamaTest
2017-08-17
Trakų Vokės dvaras
Čia lankėmės prieš metus. Tada dar nerašiau blogo, tad dabar prisiminiau ir pagalvojau, kad ieškantiems vietų, kurias būtų įdomu aplankyti, galbūt pravers. Vieta tikrai nėra kažkuo labai jau ypatinga. Man tiesiog patinka dvarai ir parkai. Važiavome su vaiku ir be abejo ėmėm su savimi vežimą. Praktiškai visur galima laisvai pravažiuoti, buvo šiek tiek "darbo" tik kai reikėjo palipėti laiptukais, kurie atrodė tiesiog patys išdygę iš žemės vidury miško.
Tą dieną, kai lankėmės ten, dvaro patalpose vyko kažkokia fotosesija. Į vidų mes nėjome, bet pasivaikščiojome po parką. Šiaip, kaip suprantu, dvaras nedirba kaip muziejus, bet jame vyksta renginiai. Šiuo metu, berods vyksta tapybos paroda. Dvaro vidus yra labiau sutvarkytas nei jo išorė ir demonstruoja aristokratišką prabangą. Išoriškai dvaras tikrai reikalauja restauracijos, bet būtent griūvančios, aptrupėjusios sienos suteikia pastatui gyvybės. Kol kas tai nėra pilnai atkurtas dvaras, todėl visi kosmetiniai neužbaigtumai suteikia aplinkai senovės dvasią. Tikrą ir nesuvaidintą.
MamaTest
2017-08-11
Medininkai. Daugiau nei pilis.
Aš neatsitikinai pirmąja nuotrauka pasirinkau šią. Vėliava su Vyčiu tebūna pilies istorijos ir dar regis visai neseniai įvykusios pasienio tragedjos simboliu.
Kelionės tikslas buvo dvigubas: pasižiūrėti pilį ir aplankyti paminklą žuvusiems paseniečiams.
Į Medininkus važiavome pasisėmę šiek tiek istorijos žinių, iš anksto žinojome, kurias vietas aplankysim, o svarbiausia, pasiėmėm gerą pažinimui atvirą nuotaiką.
Pilis iš tiesų sužavėjo. Tiesą pasakius tai nevisai pilis, o pilies donžonas - ginybinis bokštas, tinkamas ir gyventi.
Nekimšiu jums į galvas istorinių faktų, bet pilis tikrai buvo svarbi ginantis nuo išorės priešų. Apskritai Lietuvoje yra labai daug pilių-dvarų, kurių kiekvienas turi savo istoriją ir savo praeities magiją. Labai rekomenduoju pasiskaityti arba google, arba knygą Lietuvos dvarai ir pilys. Tada galima susidėlioti bendrą vaizdą apie vietas ir nuspręsti, kurias iš jų norite aplankyti.
Pilyje įrengtas muziejus, kuriame rasite ir senovinių ginklų bei šarvų, taip pat paveikslų ir sidabrinių indų kolekciją. Visi šie daiktai padės įsijausti į viduramžių žmonių gyvenimą, pajausti istorijos dvasią.
Vaikams tikrai turėtų patikti riterių šarvai ir mažos patrankos. O dar yra smagus aparatas, kur galima pasigaminti suvenyrą - monetą/medalį su norimu atvaizdu.
Dar viena ekspozicija jau nesusijusi su viduramžiais, bet puikiai čia deranti, yra Lietuvos prezidento A.M. Brazausko medžioklinių peilių ir trofėjų kolekcija.
O apžiūrėjus eksponatus, galima pakilti į donžono aikštelę ir pasižvalgyti po apylinkes. Visai netoli yra ir pasienis, beje pas kaimynus irgi yra ką pažiūrėti - ir bažnyčių ir dvarų tikrai netrūksta. Tik va nelabai žinau dabar tos vizų tvarkos, būtų smagu aplankyti Alšėnų pilį ar Ašmenos kraštotyros muziejų.
Nemažas yra ir vidinis pilies kiemas, kur galima rasti kelias senovines bausmių atlikimo priemones, tiksliaujų rekonstrukciją, pamatyti taraną su jaučio galva. Prisėsti užstalėn po medžiu.
Visai netoli pilies yra Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero medinė bažnyčia, taip pat sauganti kelis meno kūrinius, įskaitant paveikslą "Šv. Kazimieras".
Tiek pilis tiek bažnyčia patiko mums visiems. Labai džiaugiuosi, kad susidomėjo ir mano mažasis. Aišku, jo susidomėjimas nebuvo mokslinis-istorinis, bet jam tikrai patiko ir "riteriai" šarvuose ir mažos patrankos, o labiausiai patiko padėti tėvams "kankintis" tuose senovinuose bausmių įrenginiuose na ir be abejo, taranas, kurį mes pavadinom tiesiog karve.
Toliau sekė liūdnesnė lankymo vieta - paminklas 1991 metais liepos 31 dieną nužudytiems paseniečiams ir muitininkams. Deje, mes nesitarėme iš anksto, todėl negalėjome patekti į paseniečių posto namelį, kur ir įvyko nelaimė, bet aplankėm patį paminklą. Labai gražiai sutvarkyta aplinka. Yra suoleliai pasedėti ir pamąstyti.
Didelis minusas, kad nėra patogaus privažiavimo ir kur palikti automobilį. Memorialas įrengtas prie pat kelio ir nėra jokio nuvažiavimo į šoną ar aikštelės. Teko važiuoti vos ne iki paties pasienio posto, apsisukti ir palikti mašiną kitoje kelio pusėje kelkraštyje. Galbūt kažką pražiopsojom ir yra privažiavimas iš kitos pusės, bet tikrai nepastebėjom.
Iš esmės kelione likome pateninti. Tai prasmingai praleistas laikas su šeima ir Lietuvos istorija. Taip kad gražių jums kelionių!
MamaTest
2017-08-10
Bioderma Sensibio H2O micelinis vanduo. Apžvalga
Nors pirmiausia esu mama ir rūpinuosi vaiku, taip pat esu ir moteris, kuri nori atrodyti graži, net jei trūksta miego arba neužtenka laiko ilgoms grožio procedūroms.
Dar visai neseniai atradau Bioderma emolientą Atoderm PP Baume. Jis puikiai tinka mano vakui ir ideliai tinka man. Turiu labai sausą odą. Drąsiai mėginau priemonę, nes girdėjau daug gerų atsiliepimų, o jie kur kas geriau nei reklama. Ir nenusivyliau. Kremą naudoju visam kūnui ir dažnai net veidui, nes jis puikiai drėkina, greitai susigeria, nedirgina ir nepalieka nemalonaus kaukės pojūčio, kai atrodo, kad veidas padengtas plėvele. Bet vien kremo neužtenka.
Odą reikia ne tik drėkinti ir maitinti, bet ir valyti. Ir čia vėl į pagalbą atėjo Bioderma. Išbandžiau Bioderma Sensibio H2O micelinį vandenį. Tai ne pirmas micelinis vanduo mano grožio spintelėje, bet pirmas, kuris idealiai tinka. Nuo jo neberia, nedžiūna oda, labai gerai nuvalo nešvarumus. Makiažą taip pat nuvalo puikiai. Turint omeny, kad prieš tai dar ir prausiu odą prausikliu, o būna ir tiesiog muilu, nes grožio procedūras dažnai reikia daryti greitai ir kartu su vaiku, tai Sensibio puikiai tinka pabaigti švarinimosi ritualą. Viena ranka vedu už rankytės sūnų, kuriam vonios procedūros nėra tokios įdomios kaip žaidimai, o kita ranka valausi veidą su miceliniu vandenuku sudrėkintu vatos diskeliu. Ir kaip? Ogi diskelis dar būna purvinas. Nors rodos muilas turėjo išvalyti viską! Kas yra gerai, kad taip atgaivinus veidą ir nuvalius paskutinius nešvarumus, veido nebereikia plauti. Užtenka tik nusausinti servetėle, kurią čiumpu pakeliui į žaidimų kambarį. Na kai puolam žaisti, aš aišku nebespėju dar ir kremu pasitepti, ir kas smagiausia, kad tą žaidimų valandą ar dvi mano oda puikiai jaučiasi ir be kremo. Ne rausta, jos netraukia ir atrodo, kad išvis galėčiau be jo apseiti. Na be abejo, turint sausą odą, ja vistiek reikia rūpintis. Todėl kremas visgi privalomoji dalis, bet jau tada kai prisiminsiu ir rasiu laisvą minutę. O jei minutes rasiu dvi, net ir šiokį tokį makiažą nusipiešiu.
Taip kad, mamos ir ne mamos, rekomenduoju išmėginti. Jei visgi bijot, kad jums netiks, galiu nudžiuginti - jų yra ir mažų buteliukų po 100ml. Pabandymui tikrai užtenka. Jei norisi dar ir sutaupyti, ieškokit akcijų, nes šiais laikais taupyt nori visi. Aš beje, ir sutaupiau, ir rezultatu esu patenkinta! Ansčiau galvojau,kad micelinis vanduo tik skambus naujas žodis sudominti pirkėją. Galbūt. Bet jei valai nuvalytą veidą ir matai, kad nelabai tu jį ir išvalei su muilu ar net kokiu rimtesniu valikliu, vadinasi micelinis vanduo nevisai tik gražus žodis.
#DaugiauNeiGaliMatyti #SensibioH2O
MamaTest
2017-08-06
Raubonių parkas: zoo, etno, dino ir dar pramogos su užkandžiais.
Jei jūs keliausite su vaikais į Latviją, net jei ir ne prie jūros, o šiaip, ir važiuosit pro Panevėžį, Pasvalį, labai rekomenduoju daryti stotelę Raubonių zoologijos sodelyje. Iš esmės mūsų maršrute buvo daug didesnis Rygos zoologijos sodas, bet tikrai norėjom pasižvalgyti ir čia.
Taigi,čia buvo mūsų tarpinė stotelė. Turbūt pradėsiu nuo trumpos informacijos. Darbo dienomis kainos vaikams nuo 2m iki 12 yra 3,5 eu, o suaugusiems - 4,5. Savaitgaliais vaikams atitinkamai 4,5 eu, o suaugusiems 6eu. Vaikams iki dviejų metų mokėti nereikia. Šiaip kaip pažiūrėsi, panaši kaina yra ir Rygos zoologijos sode, kur daug daugiau gyvūnų. BET! čia yra ne tik gyvūnai.
Yra čia ir mažas buities muziejus. Mūsų mažajam labai patiko ten landžioti. Vis suko ratus ir grįždavo ten.
Yra nemaža aikštelė su supynėmis ir pripučiamais batutais bei kitomis smagybėmis. Ten mes apsilankyti nespėjome, nes mūsų princas jau norėjo miegelio. Bet tikrai dar ten grįšim paaugę ir tikrai padūksim.
Yra čia ir dinozaurų - drakonų parkas. Mes čia nesilankėm dėl tos pačios "nuovargio" priežasties. Bet kita vertus, mes turbūt ir nebūtume ten ėję. Gal priklauso nuo vaiko pomėgių, bet mūsų dar dviejų neturintis berniokas dinozaurais visiškai nesidomi. Į Dino parką įėjimo kainos tokios pat kaip ir zoologijos sodelyje.
Tai kodėl verta čia sustoti?
Todėl, kad galima pailsėti ir pamankštinti kojas. Zoologijos sodelis ne toks jau ir mažas, yra į ką pažiūrėti. Kai kuriuos gyvūnus galima net paglostyti.
Todėl, kad čia puiki žaidimų aikštelė vaikams. Šiek tiek toliau - dinozaurų parkas, kurių riaumojimas girdisi ir būnant atokiau nuo jų.
Todėl, kad čia yra jauki kavinė, kur galima išgerti kavos, suvalgyti ledų ar rimčiau užkasti.
Be abejo, aktualus klausimas keliautojams yra WC :) taip, jis čia yra 😂. Moterų patalpose yra ir vystymo stalelis. Vienintelis minusas, kad jis neatskirtas, o yra bendroje patalpoje su kriauklėmis, ir arčiau išėjimo. Nelabai patogu, bet visgi jis yra.
Tai kodėl verta čia sustoti?
Todėl, kad galima pailsėti ir pamankštinti kojas. Zoologijos sodelis ne toks jau ir mažas, yra į ką pažiūrėti. Kai kuriuos gyvūnus galima net paglostyti.
Todėl, kad čia puiki žaidimų aikštelė vaikams. Šiek tiek toliau - dinozaurų parkas, kurių riaumojimas girdisi ir būnant atokiau nuo jų.
Todėl, kad čia yra jauki kavinė, kur galima išgerti kavos, suvalgyti ledų ar rimčiau užkasti.
Be abejo, aktualus klausimas keliautojams yra WC :) taip, jis čia yra 😂. Moterų patalpose yra ir vystymo stalelis. Vienintelis minusas, kad jis neatskirtas, o yra bendroje patalpoje su kriauklėmis, ir arčiau išėjimo. Nelabai patogu, bet visgi jis yra.
Net sustoję trumpam, galit užtrukti čia kiek ilgėliau, nes tikrai smagu čia pabūti su visa šeima.
Gero jums poilsio ir daug nepakartojamų įspūdžių!
2017-08-05
Ar atpažinot šią vietą iš pirmosios nuotraukos? Jei ne, leiskite man kol kas neatskleisti paslapties ir pavedžioti jus po pasakų pasaulį.
Mūsų kasdienybė pilna rūpesčių ir įvairių didelių ir mažų darbų, o atsipūsti dažnai bėgam į kokią kavinę arba iš anksto suplanuotą pramogą. Dažnai tiesiog patogiai įsitaisom prie televizijos ekrano arba skrolinam facebooką.
Jei oras geras, mes keliaujam. Ir nesvarbu kur. Tiesiog ten, kur dar nebuvom, kur įdomu. Ir net jei ta vieta visai nemagiška, ją galima tokia paversti.
Juk taip smagu pabėgti nuo kasdienybės ir suaugusių pasaulio nuolatinio skubėjimo ir labai logiško ir "teisingo" mąstymo.
O gal verta nors kartais leisti sau pasijausti vaiku: patikėti stebūklais ir ieškoti pasakos.
O ta pasaka gali būti visai šalia. Ir tada atgyja milžinai ir nykštukai, rūmuose apsigyvena princesė, o miško gludumoj paslaptingas burtininkas, tarp gėlių skraido mažos fėjos, o tamsioje oloje miega slibinas. Ir galbūt tas slibinas net visai mielas ir draugiškas.
Ir vaikštant po pasakų mišką prabyla seni akmeniniai laiptai, vingiuoti takeliai, seni medžiai ir trupančios nuo senumo pilių sienos.
Jei jums nesvetima romantika ir turite gerą vaizduotę, keliaukite visa šeima ieškoti nuotykių.
O dabar tegu paslapties šydas krenta - kviečiu jus į Lentvarį - į apleistą, bet nuostabų parką, kur ant kalvos stovi Lentvario dvaras. Dvaras šiuo metu aptvertas ir ten vyksta remonto darbai, bet tai nė kiek negadina vaizdo.
Atvirkščiai, suteikia vilties, kad vieną dieną šie praeitį saugantys rūmai vėl atgims naujam gyvenimui ir čia vėl kaukšės bateliai, plaikstysis vėjyje žavių damų suknelės ir skambės vaikų juokas. Tikrai labai norėtųsi, kad parkas ir dvaras taptų visiem prieinamu pasakų kampeliu, kur įdomu būtų visiems - ir istorijos mėgėjams, ir legendų mylėtojams ir gamta besižaviniems.
Tikiuosi, jums patiko fotoekskursija ir nors truputį pasijautėt patekę į pasaką.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)