2017-07-22




Kokius daiktus pasiimti su savimi į gamtą?

Tęsiant atostogų prie jūros temą, pagalvojau, kad gal ne pro šalį būtų pasidalinti su jumis savo patirtimi apie susiruošimą į paplūdimį. Kokių gi daiktų reikia mažyliui?
Aišku, daug kas priklauso nuo vaikučio amžiaus, bet baziniai dalykai visada tie patys.
Pirmiausia siūlau pasirūpinti visomis medicininėmis ir pirmosios pagalbos priemonėmis bei apsauga nuo saulės ir visokiausių vabzdžių.

Gal esu per daug pergyvenanti mama, bet bent jau minimalios gydomosios priemonės visada su manimi ne tik važiuojant prie jūros ar ežero, bet ir einant į lauką.
Drėgnos servetėlės. Kai esi lauke vargu ar rasi, kur nusiplaut rankas, o to tikrai reikia. Pažaidęs vaikas gali paprašyti užkasti, o nešvarios rankos tikrai nėra gerai. Servetėlių yra ir paprastų, kurios tiesiog pašalina nešvarumus. Bet yra ir antibakterinės. Gal jos neapsaugo nuo visų užkratų, bet tikrai blogiau nebus. Galima nešiotis ir antibakterinį skystį. Jų irgi yra įvairių. Būna ir pakankamai natūralių, nedirginančių odos. Apie vieną jų minėjau pačioje savo blogo pradžioje. Dabar tik primenu ir parodau nuotrauką :)

Kai daugmaž švariomis rankomis pasirūpinta, dar paminėsiu dezinfekcinį skystį, kuris tiks apipirkšti nedidelę žaizdelę. Tai aktualu, kai vaikas jau paaugęs ir daug bėgioja, visur lipa ir žinoma, griūna.
Tokiam atvejui turėkite ir pleistriuką. Dabar jų yra ir su gražiais piešinukais, vaikiškų, bet tiks ir paprastas (geriausia, atsparus vandeniui).
 Kremas nuo saulės. Jų įvairovė yra begalinė. Galite rinktis ekologišką, galite rinktis paprastesnį, pigesnį variantą. Svarbiausia, kad jis turėtų nemažesnį nei 30SPF filtrą, o dar geriau 50, ypač jei važiuojat į šiltus kraštus, kur saulė daug aktyvesnė. Bet visada rinkitės vaikišką ir skaitykite sudėtį. Kuo mažiau visokios chemijos tuo geriau. Kai kur teko skaityti, jog tokią apsaugą galima pasigaminti ir patiems, naudojant natūralius aliejus, bet nerizikuočiau. Nebent jūs esate specialistai ir žinote proporcijas ir aliejų poveikį odai. Labai pigūs, o kartais ir brangesni žinomų gamintojų kremai ne visada yra geri ir nelabai tinkami vaikams. Bet visgi manau, kad kaina ne rodiklis. Labai brangių kompanijų produkcija kartais būna nuodingesnė už paprastą lenkišką ar baltarusišką kremuką. Žodžiu, skaitom ne pavadinimą, o sudėtį.
Priemonės nuo vabzdžių ir erkių. Vėlgi, jūsų teisė rinktis. Gamintojų daug, pasiūla didelė. Kuo mažiau chemijos, tuo geriau. Bėda ta, kad labai natūralios priemonės nebaisios ne tik vaikams, bet ir parazitams ant jų nusispjaut. Erkės išvis nesuvokiami padarai, todėl net turint priemonių nuo jų, nepamirškit gerai apžiūrėti vaiko, kai jau ruošitės namo. Ne namie! O dar gamtoje, kol neįlipot į mašiną. Kodėl? Todėl, kad tikimybė užsikrėsti didėja jei parazitas ilgiau būna kūne. O jei erkė dar nespėjo įsisiurbti, geriau ją iškart nuimti, nei leisti jai laisvai ropinėti ir ieškoti "skanios" vietelės kol jūs važiuosite namo.
Tepaliukas nuo vabzdžių įkandimų. Tai nėra būtiniausia priemonė. Dauguma mamų žino natūralių priemonių niežuliui mažinti. Bet jei nežinote ar bijote alerginės reakcijos nuo kokių nors liaudiškų metodų, rinkitės paruoštą produktą.
Pincetas. Tikrai pasiteisinęs gamtoje daiktas. Ir ne antakiam pešioti. O būtent traukiant erkę. Taip kad kosmetinėje jis tikrai neužims daug vietos.
Be abejo, nuo visko vaiko ir savęs jūs neapsaugosit, tai gal ir nebūtina vežtis atskirą lagaminą gelbėjimo priemonių. Bet turėti bent kažką reikia.
Vandens batai. Daiktas šiaip jau nereikalingas mano manymu. Bet visgi po truputį keičiu nuomonę. Vandens ar ne vandens batai, bet gal ir neblogai turėti su savimi kažkokius lengvus batukus - basutes, tam atvejui jei ežero ar jūros dugnas labai akmenuotas. Taip pat batukai išgelbės jei atostogaujat ne Baltijos pajūryje, o Turkijoje ar kitame karšrame krašte. Būna neįmanoma vaikščioti be avalynės  po paplūdimio smėlį. Mūsų ežerų pakrantėse dėka kultūringų poilsiautojų egzisuoja kita problema - įvairios šiukšlės, tarp kurių sudužę buteliai nuo alaus arba kamšteliai aštriais krašteliais. Saugokime savo vaikus.
Vanduo. Paprastas geriamas vanduo. Jis tiks ir atsigerti. Daug geriau nei plačiai reklamuojami gėrimai ir sultys, nuo kurių tik dar labiau troškina ir jų sudėtis tik daro vaiką priklausomą nuo dirbinių dažiklių ir skonio stipriklių, cukrų ir burbuliukų. Tiks jis ir apiplauti žaizdelę ar tiesiog rankoms nusiskalaut.
Užkandžiai. Tik ne saldnainiai ir čipsai. Nors aišku, kaip kas mėgsta, svarbu nepersistengti. Bet man atrodo, gamtoje geriausia uogos ir vaisiai. Kita vertus, vaikai turi savo mėgstamus užkandžius, ir jūs geriau žinot, ko mažyliui labiau norėsis.  Svarbu, kad maistas būtų paslėptas nuo saulės. Jei vežatės jogurtą ar kažką panašaus, turėkite kelioninį šaldiklį - tašę. Kelioms valandoms tikrai užteks.
Jei jūsų mažiukas dar geria mišinuką, puikus sprendimas automobilinis termosas - šildytuvas, kuris neleis paruoštam mišinukui atvėsti kol važiuosit, o termo kišenė išlaikys jį šiltą kurį laiką.

Na galima aišku vežtis termosą su karštu vandeniu ir porciją sauso mišinio. Aš darydavau ir taip ir taip. Priklauso nuo kelionės į gamtą trukmės. Jei išvyka trumpa, idealu prisiderinti prie mažylio grafiko ir važiuoti jau pamaitinus vaiką. Čia labai pasisekė mamoms, kurios maitina pačios. Nereikia jokių mišinukų, termosų ir papildomų dalykų.
Apsaugos priemonės ir užkandžiai tai aišku svarbu. Bet nemažiau svarbu yra tai, ką jūs veiksit gamtoje. Pasirūpinkite žaidimais vaikams. Jei mažylis dar visai kūdikis, paimkit kelis jo mėgstamus žaisliukus. Vyresni patys parodys ar pasakys, ko norėtų. Maudynėms aišku reikės plaukimo rato ar čiužinio, labai smagu žaisti ir su dideliu pripučiamu kamuoliu. Tinka smėlio žaislai ir vendens žaislai purkštukai. Vyresni su malonumu pažais badmentoną ar tiesog su kamuoliu. Jei nepasiėmėt nieko, teks jungti fantaziją ir konstruoti žaidimus iš pagalbinių medžiagų (akmenėlių, konkorėžių, šakelių, gal net drabužių 🙄)
Jei vaikas dar draugauja su sauskelnėm, galite pirkti specialias maudynėms tinkančias sauskelnes. Nors jūra ar ežeras nėra baseinas, bet elementari higiena ir kultūra turi būti visur. Mane asmeniškai arzina tėveliai, kurie leidžia vaikams maudytis plikais užpakaliukais. Gal ir nieko blogo... bet kai išgirsti, "ai tai tu čia ir sisiok"... nelabai ar ne?
Bet su tokiom sauskelnėm mano patirtis labai nekokia. Jas prisiminiau paskutinę minutę, todėl pakeliuj nupirkau pirmas pasitaikiusias. Pridedu foto ir sakau TIK NE ŠITOS!

 Blogesnių naudoti dar neteko. Jos ne tik kad su ežero vandeniu nesusitvarkė. Jos elementariai nesusitvarkė su savo tiesioginiu darbu. Visiškas popierius.
Ir paskutinis pastebėjimas, paimkit plonytį pleduką, jei jūsų mažieji nuspręs pamiegoti. Net jei lauke vasara, miegoti jaukiau užsiklojus. Be to taip apsaugosite vaiką nuo saulės. Jei pleduko neturit, tiks ir mamytės palūdimio skara arba rankšluostis.
P.S. jei turit vietos bagažinėje, pasiimkit paplūdimio palapinę. Ji šiaip jau nėra labai didelė, o labai praverčia. Ten galima nusnausti, joje galima pasidėti daiktus, kad jie nestovėtų tiesiog ant saulės.
Ir dar, P.P.S. Svarbiausia pasiimkit GERĄ NUOTAIKĄ! 😆

MamaTest

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą